Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Jan de Bruijn trio

18 augustus 2012 @ 22:00 - 19 augustus 2012 @ 01:00
€ 5

http://www.jandebruijn.com/images/foto%27s/Jan_live.jpg

Zanger-gitarist Jan de Bruijn (Rijsbergen, 1958) speelt al meer dan vijfendertig jaar uit het hoofd en uit het hart. Recht uit het hart. Aanvankelijk bij iedereen uit de buurt die dat maar vroeg. Al gauw wordt hij zelf de spil – vaak met z’n zus Anneke – waar alles om draait.

In de jaren tachtig is dat The Crew, een ijzersterke rhythm & blues formatie waarmee Jan jarenlang een toonaangevende rol speelt in het internationale clubcircuit. De band staat ook regelmatig op de grote festivals en podia, zoals in Peer en in het Parijse xxxxxxx Theatre als voorprogramma van Robert Cray. The Crew kent – nu nog steeds – vele, trouwe fans, kreeg klinkende kritieken, maakte twee goed verkochte albums en enkele singles.

Eind jaren tachtig stopt The Crew, op het hoogtepunt. Jan gaat steeds meer zelf muziek schrijven en begint een eigen band; hij noemt een selecte groep rockmusici naar hemzelf. Het publiek moet wennen aan de compacte, hitwaardige songs die tegen de poprock aan schurken. De Jan de Bruijn Band brengt één single uit.

In het begin van de jaren negentig start hij The Gonnabee’z, opnieuw een combinatie van Nederlandse en Belgische popmusici en opnieuw met zijn zwager Pieter van Bogaert op de toetsen. The Gonnabee’z speelt vooral eigen werk – het aandeel van Jan is groot. De songs zijn stukken steviger dan iedereen tot dan toe van hem gewend is. Maar vooral in de ballads op de twee albums van deze groep toont Jan zijn ware aard.

Misschien waren beide bands een noodzakelijke omweg. Eind jaren negentig lijkt Jan terug te keren naar de blues met bands als Double Brown (herenigd met Anneke), About Queens of the Blues en Blue Angels. Het album 12 Bars and More van Double Brown laat horen dat de blues zich goed leent voor uitstapjes naar andere stijlen.

Jan de Bruijn heeft zich in al die jaren ontwikkeld tot een podiumkunstenaar die als geen ander verschillende talenten en kwaliteiten herbergt: een goede gitarist, een uitstekende zanger en een onvermijdelijke persoonlijkheid op toneel. Niet voor niets deelde hij tot nu toe podia en studio’s met Johnny Copeland, Calvin Owens, Jerry McCain, Jo Lemaire, Peter Dictus, Bløf, Eddie C Campbell, The Uptown Horns, Kaz Lux, Oscar Benton, Kees Meerman, Kees Schipper, Raymond v/h Groenewoud, Stef Bos en vele anderen.

Jan de Bruijn trio.

Nieuw project rond zanger/gitarist/songschrijver. Jan de Bruijn.
Jan kunnen we nog kennen van the Crew en Double Brown,Blues angels e.a.
maar ook van talloze  opnames en tournees met o.a.Jerry mcCain,Johnny Copeland,Calvin Owens,Eddy C.Campbell,Raymond v/h/ Groenewoud,Jo Lemaire,Roland Van Campenhoudt,Rosa King en veel,heel veel anderen.
Op het moment is Jan bezig met een nieuwe cd vol liedjes die terug naar eenvoud schijnen te verlangen.
Eigen werk met verschillende knipogen naar allerlei genres.
Roots blijft de rode draad in de soms autobiografische nummers.
Live word de set aangevuld met wat toegankelijke covers,niet alleen de geeikte 12bars maar er word tegen jazz en country aangeschurkt.

Line up:
Jan de Bruijn:guitars/vocals.
Bart Buls:bass.
Pieter Doms;Drums.

http://www.jandebruijn.com/index.html

Gegevens

  • Begin: 18 augustus 2012 @ 22:00
  • Einde: 19 augustus 2012 @ 01:00
  • Kosten: € 5
  • Evenement Categorie: